^ Back to Top

Szukaj

Gościmy

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.

100 ROCZNICA URODZIN ŚW. JANA PAWŁA II - ciąg dalszy....

JAN PAWEŁ II (1920-2005)

„Nazywał się Karol Wojtyła. Dla przyjaciół Lolek. Być przyjacielem Karola… kto by nie chciał? Mieć za przyjaciela (przyszłego) Świętego… Tak po prostu. Zwłaszcza, że Ten Człowiek nie stronił od ludzi. Jako mały chłopak był zawsze wśród kolegów.

Na studiach podobnie. Potem jako duchowny – chciał być dla każdego, kto był w potrzebie. Jednał, kochał, modlił się i słuchał. Rozumiał ludzi i ich problemy. Był wrażliwym i mądrym człowiekiem. Od dzieciństwa powierzał swoje życie Bogu w codziennej modlitwie, z którą nie ustawał aż do końca. Trudne doświadczenia z młodości połączone z wytrwałym i ufnym kontaktem z Bogiem, stanowiły solidny fundament, na którym opierała się jego misja życia.”

Z okazji „stu lat papieża” (jak swój obrazek zatytułowała jedna z uczennic naszej szkoły) razem z panią Dominiką Tomków zaproponowałyśmy dzieciom z klas 1-3 wykonanie pracy plastycznej na ten temat.

Efekty pracy zmusiły nas  do opublikowania ich na stronie naszej szkoły. W pracach dzieci jest wiele piękna, które wypływa z prostoty i szczerości. Zachwyćmy się tym pięknem.

    Katarzyna Furga - katechetka

 

część II

część I

 

100 ROCZNICA URODZIN ŚW. JANA PAWŁA II - ciąg dalszy....