^ Back to Top

Szukaj

Gościmy

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.

XIII Zlot „Moja mała ojczyzna jest ciekawa”

W dniach 15- 16 listopada drużyna harcerska „Łowcy Przygód”  po raz kolejny reprezentowała SP Otyń w Zlocie „Moja mała ojczyzna jest ciekawa”. W ciągu dwudniowej imprezy był czas na wspólne wieczorne ognisko ze śpiewami i pląsami, wycieczkę do Czerwieńska gdzie młodzież miała okazję zwiedzić spółkę PKP CARGO TABOR jedną z największych Spółek zajmujących się naprawą, utrzymaniem i modernizacją taboru kolejowego w Europie. Był też czas na społeczną pracę na rzecz regionu, polegająca na porządkowaniu infrastruktury ścieżki dydaktycznej „Szlak starej kolei” w Zielonej Górze oraz grę „Jesienne  harce’” przygotowaną i przeprowadzoną przez naszą drużynę.

 

Cała impreza organizowana jest przez Polskie Towarzystwo Krajoznawcze z Zielonej Góry, którego celem jest przybliżanie młodemu pokoleniu historii, kultury, tradycji regionu, z którego pochodzą oraz pokazania, jak można spędzać aktywnie wolny czas na świeżym powietrzu. Za udział w Zlocie i nasze zaangażowanie otrzymaliśmy dwa atrakcyjne upominki: bilety do Planetarium i Centrum Przyrodniczego oraz bilety do Teatru Lubuskiego.  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszej piątkowo – sobotniej wyprawy szlakiem kolei ….

                                                                           Krystyna Klepacka

XIII Zlot „Moja mała ojczyzna jest ciekawa”