^ Back to Top

Szukaj

Gościmy

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.

Otyń-odkryj historię

  15 listopada 2019r. klasa 6d, 7a oraz 7b zostały zaproszone na wystawę „Otyń – odkryj historię” oraz projekcję filmu „W samo południe”. Film został zrealizowany z okazji 30 – rocznicy wolnych wyborów. Obydwa projekty zostały przygotowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Otyńskiej.

  Uczniowie naszej szkoły obejrzeli autentyczne rowery i maszyny do szycia wyprodukowane w przedwojennych zakładach działających na terenie naszej miejscowości. Wrażenie na wychowankach wywarły również zdjęcia, mapy przedstawiające Otyń w różnych momentach dziejowych.

 

  Odbyła się również krótka konferencja naukowa przybliżająca uczniom czas 4 czerwca 1989r. oraz związane z tym konsekwencje historyczne dla naszego kraju.

                                                                                 B. Zawalna,   K. Klepacka

Otyń-odkryj historię