^ Back to Top

Szukaj

Gościmy

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

Święto Niepodległości

"Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek". Te słowa stały się motywem przewodnim akademii z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, która odbyła się w naszej szkole w dniu 8 listopada 2019r.
Celem uroczystości było wzbudzenie wśród wychowanków szacunku dla naszej przeszłości i przypomnienie historii naszych przodków walczących o niepodległość ojczyzny.
Montaż słowno- muzyczny przygotowany z tej okazji potwierdził talenty muzyczne i recytatorskie naszych uczniów.
Gościem honorowym na akademii był 94-letni mieszkaniec Modrzycy, świadek i uczestnik II wojny światowej- pan Kazimierz Malinowski, z którym nasi uczniowie mieli przyjemność spotkać się również na lekcji historii. 
Uroczystość przebiegała w niezwykle miłej i podniosłej atmosferze.
Nad stroną poetycką akademii czuwały panie polonistki: Bożena Lopko i Beata Zawalna.
Oprawę muzyczną przygotowała pani Magdalena Piotrowska- Kołtun.

Święto Niepodległości