^ Back to Top

Szukaj

Gościmy

Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.

„Żywa lekcja historii”

     30.10.2019r. uczniowie klasy 7b byli uczestnikami niecodziennej lekcji historii. Gościem spotkania był Pan Kazimierz Malinowski – 94 letni mieszkaniec naszej gminy, który przeżył II wojnę światową i podzielił się wspomnieniami z tego okrutnego czasu w dziejach naszego państwa.

     Uczniowie zadawali pytania naszemu seniorowi i z zaciekawieniem słuchali relacji pana Kazimierza.

 

     Mimo podeszłego wieku pan Malinowski ma doskonałą pamięć i przybliżył naszym siódmoklasistom fakty z II wojny światowej. Były to niezwykłe opowieści, bo nie pochodziły z podręczników. Opowiadał o codziennych zmaganiach, terrorze okupanta, ucieczce przed niemieckimi nalotami. Wspominał również moment kapitulacji III Rzeszy i nadejście upragnionego wyzwolenia.

     Na zakończenie lekcji klasa 7b wręczyła naszemu honorowemu gościowi podziękowanie.

     Zajęcia mogły się odbyć dzięki Stowarzyszeniu Przyjaciół Ziemi Otyńskiej oraz opiekunowi pana Malinowskiego – panu Zbigniewowi Załuskiemu.

                                                            Klasa 7b i nauczyciel historii B. Zawalna

 

„Żywa lekcja historii”