ARCHIWUM IMPREZ SZKOLNYCH 2011/2012

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2011/2012

      29 czerwca po raz ostatni spotkaliśmy się w szkole na uroczystym zakończeniu roku szkolnego. Tradycyjnie, wyróżniającym się uczniom wręczono nagrody. Najlepsi z najlepszych kończących szkołę otrzymali upominki ufundowane przez Panią Wójt Teresę Kaczmarek. Specjalną nagrodę Starosty Powiatu otrzymał Michał Bugaj z klasy 4a za osiągnięcia lekkoatletyczne.
Do zobaczenia we wrześniu!!!

zdjęcia >>
KIERMASZ KSIĄŻEK

      28 czerwca Samorząd Uczniowski zorganizował w szkole KIERMASZ KSIAŻEK SZKOLNYCH, gdzie można było sprzedać i kupić używane podręczniki.
POŻEGNANIA W GRUPACH WIEKOWYYCH

W przeddzień wakacji odbyły się uroczyste apele pożegnania klas 3 i 6 SP oraz III gimnazjum. Podczas tego spotkania klasy drugie i piąte przygotowały wiersze, piosenki i wesołe scenki o tematyce wakacyjnej. Tym akcentem podziękowali i pożegnali najstarsze klasy w grupach wiekowych. Nie zabrakło też drobnych upominków na pożegnanie.
Był to równiż moment na podsumowanie konkursów za miniony rok szkolny. Dyrekcja Szkoły wręczyła nagrody i dyplomy dla uczniów, którzy osiągnęli sukcesy.

zdjęcia kl. 1-3 >>    zdjęcia kl. 4-6 i gimnazjum >>

  OGÓLNOPOLSKIE FINAŁY "CZWARTKÓW LEKKOATLETYCZNYCH"

Łódź była gospodarzem XVIII Ogólnopolskich Finałów "Czwartków Lekkoatletycznych". W tegorocznej edycji "czwartków", które rozpoczęły się we wrześniu ubiegłego roku, wystartowali młodzi lekkoatleci z ponad 70 polskich miast.

więcej >>
BAL GIMNAZJALISTY

Dnia 23 czerwca na sali w Modrzycy odbył się bal gimnazjalny. Trzecioklasiści już od kilku dni wyczekiwali na ten szczególny dzień. Równo o godzinie 16:00 klasy trzecie ruszyły w takt poloneza, do którego przygotowywani byli przez mgr Elżbietę Marciniak. Po jego zakończeniu dyrektor mgr Wiesław Szklarz złożył wszystkim serdeczne życzenia. Następnie uczniowie udali się do stołów, gdzie czekał na nich posiłek, po którym wyszli na parkiet, by bawić się wspaniale przy dźwiękach muzyki. To wydarzenie z pewnością utkwi nam w pamięci.

zdjęcia >>
KONKURS MATEMATYCZNY

Jubileuszowy konkurs odbył się tym razem w murach Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 w Nowej Soli. Do rywalizacji łącznie stanęło 7 szkół (5 z Nowej Soli, jedna z Nowego Miasteczka i jedna z Otynia).

więcej >>
PREZENTACJA PROJEKTU

5 czerwca na sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Otyniu odbyła się publiczna prezentacja projektu gimnazjalnego pt. "Czy uczniowie naszej szkoły są agresywni?".

więcej >>
ZBIÓRKA MAKULATURY

W tym roku szkolnym po raz kolejny p. Monika Kozak zainicjowała w szkole zbiórkę makulatury.
Piątego czerwca od rana, uczniowie naszej szkoły przynosili zebrane przez siebie surowce wtórne, zaznaczyć też trzeba, że również rodzice mocno zaangażowali się w akcję. Podstawiony przez firmę TEW kontener bardzo szybko się zapełnił. Ze wstępnych obliczeń wynika, że tym razem zebrano ok. 2,5 tony makulatury. Klasy, które zebrały największe ilości zostaną oczywiście nagrodzone, zostaną również przyznane nagrody indywidualne.
Cieszy bardzo fakt, że z roku na rok wzrasta wśród społeczności uczniowskiej potrzeba dbałości o środowisko naturalne i świadomość ekologiczna.
KONKURS W BIBLIOTECE

W ramach Roku Janusza Korczaka biblioteka szkolna zorganizowała konkurs dla klas gimnazjalnych na prezentację multimedialną: "Janusz Korczak - życie i twórczość". Najciekawszą pracę wykonała uczennica klasy III c Klaudia Mirosz, natomiast wyróżnienie otrzymała uczennica klasy II a Daria Jaworowska.
W klasach 4-6 odbył się konkurs wiedzy o Januszu Korczaku. Zadaniem uczniów było wcześniejsze zapoznanie się z lekturą "Król Maciuś Pierwszy" oraz z biografią pisarza.
Z testem najlepiej poradzili sobie:
- I miejsce - Julia Lityńska kl. 6a,
- II miejsce - Dominik Żołądź kl.6a,
- III miejsce - Mateusz Walkowicz kl. 6a.
KONKURS PLASTYCZNY

"Jak mogę przyczynić się do ochrony środowiska?"- to temat konkursu plastycznego zorganizowanego przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Zielonej Górze. Jego opiekunem była pani Kamila Wyka. Szkolny etap konkursu odbył się 22 czerwca w naszej świetlicy. Wzięło w nim udział po dwóch przedstawicieli klas 4-6. Wszystkie prace zaskakiwały pomysłowością i oryginalnością. Jury WIOŚ w Zielonej Górze przyznało naszym uczniom dwie nagrody - zaszczytne II miejsce zdobyła Patrycja Dudek z klasy 6b, a wyróżnienie otrzymała Roksana Gotfryd z klasy 4b. Dziewczęta odebrały nagrody 5 czerwca w siedzibie Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Zielonej Górze. Organizatorzy zapewnili uczestnikom konkursu szereg dodatkowych atrakcji m.in. zwiedzanie laboratorium oraz udział w spektakularnych doświadczeniach. Laureatkom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
MIĘDZYSZKOLNY MISTRZ SUDOKU

Tegoroczne zmagania odbyły się już po raz piąty w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 6 w Nowej Soli. 29 maja troje uczniów z Zespołu Szkół w Otyniu stanęło w szranki z rywalami z nowosolskich podstawówek. Wcześniej Łukasz Bartkowiak (6a), Aleksandra Zapłata (5b) oraz Martyna Ducka (5b) pokonali blisko pięćdziesięciu rywali w szkolnych eliminacjach. W niespełna 30 minut konkurs został rozstrzygnięty. Ostatecznie Ł. Bartkowiak zdobył tytuł II wicemistrza, a A. Zapłata - wyróżnienie.
Jaki jest przepis na sukces? Nie potrzeba tutaj żadnej wiedzy matematycznej, wystarczy spostrzegawczość i odrobina logicznego myślenia. Warto dodać, że tej trójce rośnie spora konkurencja w murach szkolnych. Za rok zatem, zapowiada się zacięta rywalizacja. Laureatom serdecznie GRATULUJEMY.
PODSUMOWANIE KONKURSU

W Muzeum Ziemi Lubuskiej miało miejsce podsumowanie XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Dbam o piękno mego domu - Ziemi" zorganizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci.

więcej >>
"W RODZINIE SIŁA"

Na terenie naszej szkoły dn. 02.06.2012 r. odbył się kolejny rodzinny turniej tenisa stołowego zorganizowany przez UKS "SPARTAKUS OTYŃ". Gościliśmy drużyny powiatu nowosolskiego. Do rozgrywek zgłosiło się 28 zespołów w 4 kategoriach.

zdjęcia >>    więcej >>
DZIEŃ DZIECKA

Dnia 1 czerwca Rada Rodziców przy współpracy dyrekcji szkoły, nauczycieli i pracowników obsługi zorganizowała festyn z okazji Dnia Dziecka.

zdjęcia >>   
DZIEŃ MAMY I TATY

25 maja w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Mamy i Taty. Uczniowie klas nauczania zintegrowanego przygotowali program artystyczny.

zdjęcia >>   więcej >>
KARTA ROWEROWA I MOTOROWEROWA

W dniu 25.05.2012r w naszej szkole odbył się egzamin na kartę rowerową. Egzamin był podzielony na część teoretyczną i praktyczną. Do konkursu przystąpiło 61 uczniów z klas czwartych i piątych.

więcej >>
"PRZEZ OCEAN CZASU"

Dnia 15 maja odbył się półfinał XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Geologiczno - Środowiskowego "Nasza Ziemia - Środowisko przyrodnicze wczoraj dziś i jutro" pod hasłem " Przez ocean czasu". Do konkursu zgłoszono 275 prac ze szkół podstawowych woj. lubuskiego oraz zachodniopomorskiego. Uroczystość odbyła się w Sali Plenarnej Urzędu Miasta w Szczecinie. Wśród nagrodzonych znalazły się prace dwóch uczniów naszej szkoły : Julii Lityńskiej z kl. 6a oraz Michała Jańczaka z kl. 6c (opiekun mgr M. Olechnowska). Wyróżnione prace będzie można oglądać we wrześniu w Galerii Prezydenckiej Urzędu Miasta w Szczecinie.
WIZYTA W KLEINMACHNOW

Dnia 7 maja 2012 punktualnie o godz. 9.00 wyruszyliśmy w kierunku naszej szkoły partnerskiej w Kleinmachnow koło Berlina, by spędzić tam pięć dni.

zdjęcia >>   więcej >>
POLSKA BIEGA

Dnia 18 maja 2012 na boisku szkolnym przy Zespole Szkół w Otyniu odbyły się zawody w ramach akcji "Polska biega".

zdjęcia >>   więcej >>
AWANS MŁODYCH PIŁKARZY

Uczniowie SP w Otyniu odnieśli spory sukces, zajmując I miejsce w rozgrywających się w Niedoradzu zawodach piłkarskich. Zdobyte punkty pozwoliły awansować do finału powiatowego. Serdecznie gratulujemy !
PUCHAR TYMBARKU 2012

Uczniowie klas 1-3 rozegrali eliminacyjny turniej z cyklu "TYMBARK CUP". Nasza szkoła uplasowała się na trzecim stopniu podium. Gratulujemy!
OBIECUJĘ BYĆ DOBRYM ZUCHEM

Piątek 11 maja na długo pozostanie w pamięci zuchów z 6GZ "Bajkowe Bractwo". W obecności dyrekcji, rodziców, zaproszonych gości, drużynowych (dh. Magdaleny Piotrowskiej - Kołtun i dh. Anety Metrykowskiej), a także harcerek z 2DH "Łowcy Przygód", 13 zuchenek złożyło Obietnicę Zuchową, którą przyjął phm. Tadeusz Derbis, komendant nowosolskiego hufca.

zdjęcia >>   więcej >>
III Przegląd Pieśni Patriotycznej i Piosenki Żołnierskiej

W Nowosolskim Domu Kultury odbył się III Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznej i Piosenki Żołnierskiej. Jego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 8 im. Janusza Korczaka w Nowej Soli. Wśród nagrodzonych znaleźli się także reprezentanci naszej szkoły, wspaniale przygotowani przez p. Barbarę Tuczyńską. Zespół muzyczny w składzie Karolina Kamińska, Julia Rosińska, Natalia Nowak, Nina Morgała i Bartek Lopko wyśpiewał I miejsce w swojej grupie wiekowej, natomiast duet Karolina Kamieńska i Bartłomiej Lopko zdaniem jury zasłużył na zaszczytne II miejsce.

więcej >>
LAUREACI KONKURSU "MATEMATYKA BEZ GRANIC"

Dużym sukcesem uczniowie klasy IIIb gimnazjum zakończyli swój udział w projekcie "Wespół w zespół z Matematyką bez Granic". Podsumowaniem był udział w Międzynarodowym Konkursie "Matematyka bez Granic". Uczniowie zajęli 5 miejsce w województwie, zdobywając tytuł Laureata 2011/2012 (więcej http://www.wzmbg.pl/laureaci_mbg_2012.php, 8 miejsce w regionie i 19 w Polsce.

więcej >>
PODAJ ŁAPĘ

Pod takim hasłem przebiegała w naszej szkole akcja zbiórki żywności dla zwierząt ze schroniska w Zielonej Górze.

więcej >>
WOLNOŚĆ, NARÓD, OJCZYZNA

30 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Uczniowie, pod kierunkiem Pani Moniki Urban i Pani Barbary Tuczyńskiej, przygotowali sejmik uczniowski, podczas którego debatowali na temat rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Rozmawiali o historii i o problemach współczesnego prawdziwego Polaka, dla którego powinna być ważna znajomość historii własnego kraju. Uroczystość odbywała się pod hasłem" Wolność, Naród, Ojczyzna". Dekorację przygotowała Pani Kamila Wyka.
Uroczystość okazała się świetną lekcją historii!

zdjęcia >>
EGZAMIN GIMNAZJALNY

W dniach 24-26 kwietnia uczniowie klas trzecich gimnazjum pisali egzamin. W tym roku po raz pierwszy każda część podzielona była na dwa etapy, dlatego niektórzy nazywali sprawdzian "małą maturą". Zdobyte punkty decydują o sukcesie w naborze do szkoły średniej, jednak na wyniki gimnazjaliści będą musieli cierpliwie poczekać aż do czerwca. Życzymy powodzenia!!!

zobacz testy >>   zdjęcia >>
LUBUSKI KONKURS RECYTATORSKI

Zakończyły się trzydniowe zmagania XIII Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego.
W Nowosolskim Domu Kultury zaprezentowali się uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z całego powiatu, spośród których rada artystyczna wyłoniła laureatów i przyznała wyróżnienia. W tym gronie znaleźni się także uczniowie naszej szkoły. Na wyróżnienie zasłużyli: Julia Aksentowicz kl. 3a (opiekun mgr Aneta Smolicz), Natalia Michalak kl. 5a (opiekun mgr Monika Urban), Grzegorz Plesiński kl. IIIa (opiekun mgr Bożena Lopko). Natomiast tytuł laureata i nominację do finału wojewódzkiego otrzymała Alicja Boś z klasy I b gimnazjum (opiekun mgr B. Lopko). Gratulujemy!
TYM RAZEM MUSICAL

13 kwietnia melomani z naszej szkoły mieli okazję obejrzeć na deskach Teatru Muzycznego w Poznaniu przedstawienie muzyczne pt. "Kiss Me, Kate". Ten słynny musical genialnego kompozytora Cole Portera oparty na sztuce W. Szekspira pt. "Poskromienie złośnicy" dostarczył nam wielu wrażeń. Znakomite teksty piosenek, nowoczesna i oryginalna muzyka, ambitne partie baletowe, wyraziste postacie, wszystko to sprawiło, że ten musical pozostanie na długo w naszej pamięci.       SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY

Zakończył się ogólnopolski sprawdzian dla szóstoklasistów.
Sprawdzian, zwany kompetencyjnym lub ponadprzedmiotowym, ma kontrolować nie tylko wiedzę ucznia, ale i jego umiejętności. Ma ocenić, w jakim stopniu opanował on czytanie, pisanie, rozumowanie, korzystanie z informacji i wykorzystywanie wiedzy w praktyce, w tym liczenie.
Informacje o wynikach tegorocznego sprawdzianu uczniowie poznają w czerwcu. Umieszczone będą one także na specjalnych zaświadczeniach wydawanych przez CKE, które szóstoklasiści otrzymają na koniec roku szkolnego wraz ze świadectwami.
Trzymamy kciuki za dobre wyniki!
OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

W dniu 31.03.2012 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 8 w Nowej Soli odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2011/2012.

więcej >>
KWESTA PIENIĘŻNA DLA POTRZEBUJACYCH

We wtorek 27 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kweście pieniężnej na rzecz potrzebujących, organizowanej przez Zarząd Rejonowy PCK w Nowej Soli. Dwudziestu sześciu ochotników z klasy III B i II A zostało przygotowanych przez opiekuna Szkolnego Koła PCK p. M Urban. Pieniążki zbierano w: Otyniu, Modrzycy, Bobrownikach, Konradowie i Zakęciu.
Uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem i wytrwałością. Zgromadzone pieniądze zostały przekazane na świąteczne paczki dla potrzebujących.
Dziękujemy serdecznie mieszkańcom naszej gminy za okazane serce.
DZIEŃ WIOSNY

21 marca, jak co roku w naszej szkole, przywitaliśmy długo oczekiwaną wiosnę.
Obok zwykłych lekcji, które oczywiście były skrócone, czekał nas szereg dodatkowych atrakcji. Na sali gimnastycznej odbył się szkolny konkurs recytatorski, który wyłonił najlepszych deklamatorów. Ponadto uczniowie kl. 4-6 SP i I-III gimnazjum wzięli udział w szkolnych eliminacjach konkursu BRD, sprawdzając swoją wiedzę i umiejętności z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz udzielania pierwszej pomocy. Najmłodsi natomiast, podczas specjalnie przygotowanych na tę okazję zajęć, przypomnieli sobie podstawowe zasady zdrowego trybu życia, które są tak istotne w okresie dorastania.

Pierwszy Dzień Wiosny w klasach 1-3 >>  Konkurs Recytatorski >> Konkurs BRD >>
PASOWANIE NA CZYTELNIKA

22 marca 2012r. w bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste "Pasowanie na czytelnika" uczniów klas pierwszych.

więcej >>
MATEMATYKA
W ZESPOLE SZKÓŁ W OTYNIU

Dnia 15 i 16 marca uczniowie Zespołu Szkół w Otyniu zmagali się z Międzynarodowymi Konkursami Matematycznymi.

więcej >>
SPOTKANIE Z LEŚNIKIEM

Dnia 5 lutego uczniowie klas drugich uczestniczyli w spotkaniu z leśnikiem z Nodleśnictwa Nowa Sól. Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowieści o lesie i jego mieszkańcach. Obejrzały film pt. "Dzik Ryjo".
Wychowawczynie wraz z uczniami bardzo dziękują panu Tomaszowi Szwaja za spotkanie i z niecierpliwością czekają na następne.
PODSUMOWANIE FINAŁÓW WOJEWÓDZKICH W TENISIE STOŁOWYM

W dniach 28 - 29 lutego oraz 1 - 2 marca odbyły się finały wojewódzkie w tenisie stołowym w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży.

więcej >>
ZUCHOWE FERIE

Ferie dla zuchów z 6 GZ "Bajkowe Bractwo" obfitowały w atrakcje. W pierwszym tygodniu wzięliśmy udział w zabawie karnawałowej zorganizowanej przez nowosolski hufiec.

więcej >>
NASI FINALIŚCI KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

Zakończyły się eliminacje konkursów przedmiotowych.
Z nieukrywaną przyjemnością informujemy, że wśród najlepszych uczniów w naszym regionie znaleźli się: Paweł Jaskuła z kl. III b - I miejsce w konkursie rejonowym z matematyki, Natalia Nowak z kl. II a - II miejsce w konkursie rejonowym z matematyki (nauczyciel mgr Renata Słotwińska), Michał Kosałka z kl. I a - II miejsce w konkursie rejonowym z historii (nauczyciel mgr Wiesław Szklarz) oraz Julia Rosińska z klasy II a - I miejsce w konkursie rejonowym z języka niemieckiego (nauczyciel mgr Marta Szakalis). Wszyscy Ci uczniowie zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego.
Gratulujemy i czekamy na tytuły Laureatów!
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO

Niejednokrotnie mieliśmy okazję przekonać się, jak uzdolnieni plastycznie są nasi najmłodsi uczniowie. Tym razem było podobnie. Dzieci z klas 1-3 wzięły udział w konkursie plastycznym pt. "Kartki Bożonarodzeniowe". Konkurs zorganizowało Studenckie Koło Naukowe "Kooperacja" działające przy Uniwersytecie Zielonogórskim.

więcej >>
WYJAZD DO TEATRU MUZYCZNEGO W POZNANIU

12 lutego melomani z ZS w Otyniu obejrzeli na deskach Teatru Muzycznego w Poznaniu musical "My Fair Lady". To przedstawienie oparte na motywach sztuki G.B. Shawa "Pigmalion", z librettem A. J. Lernera i muzyką F. Loewego jest jednym z najczęściej wykonywanych musicali na świecie. Chwytliwe, wpadające w ucho piosenki, doskonały humor, efektowne tańce, fabuła, która porusza widza, popisy wokalne artystów sprawiły, że melomani z naszej szkoły świetnie się bawili. Kolejna muzyczna uczta w kwietniu .
W KARNAWALE WSZYSTKIE DZIECI BAWIĄ SIĘ WSPANIALE!

Karnawał to czas radości i zabawy nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci. 26.01. 2012 r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla uczniów klas 1-3. Tego niezwykłego dnia na szkolnym korytarzu zrobiło się magicznie, czarodziejsko i kolorowo.

więcej >>
FESTIWAL Z ANIOŁAMI

20 stycznia uczniowie naszej szkoły brali udział w VIII Powiatowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek, który odbył się Nowosolskim Domu Kultury. Przez dwa dni na scenie domu kultury wystąpiło ponad 400 młodych wykonawców i zespołów, którzy oceniani byli w różnych kategoriach wiekowych.

więcej >>
DZIEŃ BABCI I DZIADKA

21 i 22 stycznia są szczególnymi dniami. Swoje święto obchodzą wszystkie babcie i dziadkowie. W tym czasie wnukowie wyrażają im swoją wdzięczność za to, co dla nich zrobili, robią, a przede wszystkim, kim są.

album >> więcej >>
PRZEGLĄD GRUP KOLĘDNICZYCH I JASEŁKOWYCH

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Powiatowym Przeglądzie Grup Kolędniczych i Jasełkowych w Nowej Soli.

więcej >>
PRÓBNY SPRAWDZIAN

12 stycznia 2012r. wszyscy szóstoklasiści z naszej szkoły pisali próbny sprawdzian przygotowany przez wydawnictwo Operon. Na sprawdzianie badany był poziom osiągnięć uczniów w zakresie pięciu obszarów umiejętności: czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji, wykorzystywania wiedzy w praktyce. Motywem przewodnim zadań była piłka nożna, dlatego test przypadł do gustu przede wszystkim męskiej części zdających.
Przed uczniami jeszcze kilka tygodni przygotowań do wielkiego "finału", który odbędzie się 3 kwietnia 2012r. Jest to ostatni moment, by nadrobić zaległości i utrwalić umiejętności zdobyte w szkole podstawowej. Życzymy powodzenia!!!
WYSTĘP W ŁUGACH

W piątek, 06.01.2012r., członkowie zespołu wokalnego z Zespołu Szkół w Otyniu uczcili Święto Trzech Króli, prezentując, w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Wawrzyńca w Ługach, montaż poetycki poświęcony tematyce bożonarodzeniowej. Parafianie z Ługów mieli okazję posłuchać pięknych tekstów poetyckich, kolęd i pastorałek, a tym samym wrócić wspomnieniami do tak niedawnych Świąt Bożego Narodzenia. Prezentując program przygotowany przez P. Barbarę Tuczyńską i P. Małgorzatę Kruk, uczniowie kolejny raz stanęli na wysokości zadania, potwierdzając tym samym swój ogromny talent recytatorski i wokalny.
WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

08.01.2012r., w Zespole Szkół w Otyniu odbyła się impreza w ramach 20. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od godziny 16.00 do 18.00 uczniowie prezentowali swoje umiejętności wokalne, taneczne, recytatorskie oraz gry na różnych instrumentach.


więcej >>     album >>wykonała Sara Tomków
XIII Ogólnopolski Konkurs Kartek Świątecznych

Jak co roku, uczniowie Zespołu Szkół w Otyniu brali udział w szkolnym komputerowym konkursie na wykonanie najładniejszej kartki świątecznej. Wyróżnione prace reprezentować będą szkołę w XIII Ogólnopolskim Konkursie Kartek Świątecznych.


więcej >>
"Bóg się rodzi, moc truchleje..."

Dnia 22.12.2011 roku w Zespole Szkół w Otyniu popłynęły dźwięki kolęd i pastorałek. Uczniowie, wspaniale przygotowani przez panie katechetki, wcielili się w biblijne postacie, by odegrać historię narodzenia Pana Jezusa w Betlejem.


więcej >>   album >>

Droga Dyrekcjo! Nauczyciele!

więcej >>


KOLEJNY PROJEKT POLSKO - NIEMIECKI

W dniach 12 -16 grudnia uczniowie naszej szkoły oraz zaprzyjaźnionej szkoły z Kleinmachnow wzięli udział w kolejnym polsko - niemieckim projekcie pt. "Magicznych Świąt nastał czas...".


więcej >>   album >>
PRÓBA EGZAMINU

Od 14 do 16 grudnia uczniowie klas trzecich gimnazjum pisali ogólnopolskie egzaminy próbne, które przygotowane zostały przez wydawnictwo Operon. Pierwszego dnia uczniowie zdawali język polski, a następnie po krótkiej przerwie, historię i wiedzę o społeczeństwie. Drugi dzień to matematyka i przedmioty przyrodnicze. Ostatni dzień - języki obce. Próbny egzamin został dostosowany do nowej formuły egzaminu gimnazjalnego. Uczniowie sprawdzili swoją wiedzę i zapoznali się z procedurą przeprowadzenia egzaminu gimnazjalnego w zmienionej formie.

zobacz testy >>     zdjęcia >>
I MIEJSCE W OLIMPIADZIE PCK

Natalia Nowak, uczennica klasy II a gimnazjum, zajęła I miejsce w Rejonowej Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Teraz przed Natalią etap wojewódzki.
Życzymy powodzenia!!!
POMAGAMY POTRZEBUJĄCYM

We wtorek 13 grudnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kweście pieniężnej na rzecz potrzebujących, organizowanej przez Zarząd Rejonowy PCK w Nowej Soli. Dwudziestu ochotników z klasy III b i II a zostało przygotowanych przez opiekuna Szkolnego Koła PCK p. M Urban. Pieniążki zbierano w: Otyniu, Modrzycy, Bobrownikach, Konradowie i Zakęciu. Uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem i wytrwałością. Zgromadzone pieniądze zostały przekazane na świąteczne paczki dla potrzebujących.
Dziękujemy serdecznie mieszkańcom naszej gminy za okazane serce.
O LAUR JERZEGO LIEBERTA

Już od kilku lat bierzemy udział w Lubuskim Konkursie Recytatorskim organizowanym przez Regionalne Towarzystwo Kultury w Świebodzinie i odnosimy w nim znaczące sukcesy.

więcej >>   
TENISOWE SUKCESY

13.12.2011r. odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Tenisie Stołowym, w kategorii dziewcząt i chłopców.

więcej >>   
ODWIEDZINY MIKOŁAJA

Przez cały rok dzieci z utęsknieniem czekają na odwiedziny Świętego Mikołaja. Dzień 6 grudnia 2011 roku był dla najmłodszych jednym z najweselszych dni w roku szkolnym, ponieważ odwiedził naszą szkołę Mikołaj. Przybył do każdej klasy z workiem, pełnym prezentów.

więcej >>    album >>
MOJA ULUBIONA POSTAĆ BAJKOWA

Uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez bibliotekę szkolną. Tematem pracy plastycznej była "Moja ulubiona postać bajkowa", którą uczniowie wykonywali techniką dowolną.

więcej >>
MIKOŁAJKOWY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

5 grudnia br. odbył się Mikołajkowy Konkurs Pięknego Czytania zorganizowany przez Bibliotekę Gminną i bibliotekę szkolną w Zespole Szkół w Otyniu.

więcej>>
MIKOŁAJKOWY KONCERT DLA DZIECI

Dnia 01.12.2011r. uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w Mikołajkowym Koncercie Symfonicznym dla Dzieci, który odbył się w Filharmonii Zielonogórskiej. Tego dnia, niektórzy po raz pierwszy i z pełnym zaangażowaniem uczestniczyli w prawdziwym koncercie.
GOŚCIE W SZKOLE

W dniach 28 - 30 listopada 2011 roku gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli niemieckiej, węgierskiej oraz hiszpańskiej delegacji.

więcej>>
MOJA OBYWATELSKA AKTYWNOŚĆ

30 listopada 2011 roku na Kongres Młodzieży do Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze zaproszono czworo uczniów z opiekunem. Wzięli oni udział w podsumowaniu konkursu adresowanego do osób angażujących się w działania pro publico bono - "Moja obywatelska aktywność".

więcej>>
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada jest Światowym Dniem Pluszowego Misia ustanowionym w 2002 roku w setną rocznicę powstania ulubionej maskotki dzieci.
Dzisiaj uczniowie klas I - III obchodzili 109 urodziny Misia. Na szkolnym korytarzu udekorowanym pięknymi pracami plastycznymi - portretami misiów, zrobiło się miło i gwarno.

zdjęcia>>   więcej >>
DRUŻYNA TENISISTÓW W FINALE OGÓLNOPOLSKIM

Uczniowie Zespołu Szkół w Otyniu: Jakub Dereweńko i Kamil Hawryliszyn trenujący w UKS "SPARTAKUS OTYŃ" wzięli udział w Półfinale Ogólnopolskim Uczniowskich Klubów Sportowych w Tenisie Stołowym o Puchar Ministrza Sportu. Młodzi tenisiści z Otynia pokazali wszystkie nabyte dotąd umiejętności. Po zaciętej walce i wygranej trzech meczów zdobyli pierwsze miejsce i awansowali do Finału Ogólnopolskiego.

więcej >>
ŚWIĘTO SZKOŁY

Dnia 18 listopada uczniowie Zespołu Szkół w Otyniu obchodzili Dzień Patrona połączony z promocją zdrowego stylu życia.

więcej >>   zdjęcia >>
KONCERT

21 listopada odbył się w naszej szkole kolejny koncert muzyczny pt. "Muzyka baletowa Piotra CZajkowskiego". Mieliśmy okazję usłyszeć najsłynniejsze fragmenty baletów "Dziadek do orzechów" i "Jezioro Łabędzie" w wykonaniu artystycznym.
PODRÓŻE KSZTAŁCĄ

10 listopada klasy drugie szkoły podstawowej zwiedzały: straż pożarną, bibliotekę i muzeum w Nowej Soli. Dzieci przywiozły z wycieczki oprócz wiedzy i przeżyć, wiele nowych doświadczeń. Było super!

zdjęcia>>
ŚNIADANIE DAJE MOC

08 listopada 2011r. uczniowie klas 1-3 Zespołu Szkół w Otyniu wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Śniadanie daje moc".

więcej >>
RODZINNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

12 listopada w Zespole Szkół w Otyniu odbył się III Rodzinny Turniej Tenisa Stołowego. Więcej informacji na stronie klubu.

zdjęcia>>
BÓG HONOR OJCZYZNA

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Zespole Szkół w Otyniu miały bardzo uroczysty charakter. 10.11.2011 roku cała społeczność szkolna wzięła udział w akademii upamiętniającej 93 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

więcej >>    zdjęcia>>
MUZYKA ŁĄCZY POKOLENIA

O tym, że śpiewać każdy może, przekonali się wszyscy ci, którzy 29 października wzięli udział w 6 Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej "Muzyka łączy pokolenia" organizowanym przez hufiec Nowa Sól.

więcej >>
POWIATOWY KONKURS PIOSENKI RELIGIJNEJ

8 października uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w Powiatowym Konkursie Piosenki Religijnej w Nowej Soli. Najmłodszej grupie wiekowej w składzie - Dominika Hałabura, Kacper Walczak, Martyna Ducka, Ola Szymańska, Klaudia Michałowicz, Aneta Hałabura, Liwia Pukajło, Sara Buczyńska, Martyna Amrogowicz, Martyna Dawid - udało się wyśpiewać I miejsce, natomiast wśród gimnazjalistów III miejsce zajął Paweł Napora, któremu przyśpiewywał chórek w składzie Paulina Gracz, Ula Napora oraz Nina Morgała.
Zwycięzcom gratulujemy!
WIZYTA W TEATRZE MUZYCZNYM

21 października 2011 r. melomani z ZS w Otyniu udali się do Teatru Muzycznego w Poznaniu na operetkę J. Straussa pt. "Baron Cygański". Arcydzieło wielkiego mistrza urzekło wszystkich wspaniałą muzyką, barwnymi strojami, pięknymi tańcami i humorem scenicznym. Zapewne w pamięci uczestników wyjazdu pozostanie najpiękniejsza aria z przedstawienia pt. "Wielka sława to żart".
Kolejny wyjazd do opery odbędzie się w styczniu.
ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

    W dniu 27.10.2011r. w Zespole Szkół w Otyniu odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych.

maluchy_zdjęcia>>       

gimnazjum >>   zdjęcia>>

   
HALLOWEEN W SZKOLE

    Dnia 27 pażdziernika z okazji Halloween odbyła się w naszej szkole dyskoteka.

zdjęcia>>

   PORADNIA PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNA W ZESPOLE SZKÓŁ W OTYNIU
    22 października 2011 roku Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Nowej Soli zorganizowała w naszej szkole Dzień Pomocy: psychologicznej, pedagogicznej, logopedycznej. Uczniowie i ich rodzice mogli w tym dniu spotkać się m.in. z neurologpedą, surdologopedą, psychologiem, pedagogiem, surdopedagogiem.

więcej>>   DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
    13 października 2011r. uczniowie naszej szkoły uczcili wierszem i piosenką święto swoich pedagogów i pracowników szkoły.

więcej>>    zdjęcia >>PREZENTACJE PROJEKTÓW
    Dnia 7 października uczniowie kl. IIIa i IIIb gimnazjum przedstawili przygotowane przez siebie projekty edukacyjne. Pierwszy z nich - "Otyń dawniej i dziś" - zrealizowany w formie prezentacji multimedialnej, w niecodzienny sposób przybliżył wszystkim gimnazjalistom historię gminy Otyń oraz dzieje samej miejscowości. Nad całością czuwała p. Mariola Olechnowska.
Drugi z projektów przygotowali uczniowie kl. IIIb. Stworzyli oni dwujęzyczną książkę kucharską, w której zamieścili przepisy na swoje ulubione potrawy. Każdy z nich opatrzony został własnoręcznie wykonanymi zdjęciami. Opiekunem projektu była p. Marta Szakalis.Z FLAGĄ NARODOWĄ PRZEZ NAJNOWSZĄ HISTORIĘ POLSKI
    W dniach 06 i 10 października uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej uczestniczyli w lekcji historii prowadzonej przez mgr Pawła Kopcia. Zajęcia przygotowane zostały przez Biuro Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej. Uczniowie na lekcji poznawali najważniejsze wydarzenia z okresu historii najnowszej, dowiedzieli się, kiedy i po co używa się barw narodowych, ćwiczyli spostrzegawczość i czytanie ze zrozumieniem. Wszystkie klasy bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Spotkania przebiegały w miłej i przyjaznej atmosferze.Patrycja ze swoją pracą

SUKCESY PLASTYCZNE UCZNIÓW
    Uczennica Patrycja Dudek otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Bezpiecznie na wsi".

więcej >>HARCERSKI START
    "Czar dwóch kółek" - pod takim hasłem oficjalnie zapoczątkowany został start harcerski 2011/2012.
W sobotę, 1 października, do Bulina k. Kożuchowa zjechały się drużyny z całego powiatu nowosolskiego.

więcej >>NASI STYPENDYŚCI
    "Pamiętajmy, że największym naszym bogactwem jest to, co mamy w sobie. Dlatego warto się uczyć" - mówiła podczas uroczystości marszałek Elżbieta Polak.
30 września 2011 r. w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów motywacyjnych w zakresie nauk matematyczno-przyrodniczych i technicznych dla najzdolniejszych uczniów woj. lubuskiego. Zaszczytu tego dostąpiło 8 uczniów naszej szkoły, którzy pod opieką Dyrekcji Szkoły, odebrali swoje dyplomy. Są to: Antonova Esma, Cyrulik Bartosz, Jaskuła Paweł, Miładowska Klaudia, Nowak Natalia, Światłowski Kornel, Tomków Wiktoria i Wojtkowiak Samuel. Gratulujemy!

zdjęcia >>ZAWODY TENISISTÓW
    W dniach 17-18 września w Kostrzynie uczniowie ZS w Otyniu prezentowali swoje umiejętności na I Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym w tenisie stołowym. Wśród 15-osobowej ekipy startującej w 4 kategoriach: żaków, młodzików, kadetów i juniorów, najlepiej spisali się: A.Górna, która wywalczyła prawo gry w 3 kategoriach - 1 m. w młodziczkach, 3 m. w kadetach, 5 m. w juniorkach, D. Mituta - 4 m. w kadetkach, J.Derewońko - 7 m. w żakach i S.Tomków - 8 m. w młodziczkach. Ola Górna i Dorota Mituta awansowały w swoich kategoriach do Półfinału Ogólnopolskiego Turnieju Kwalifikacyjnego.WIZYTA W KLEINMACHNOW
    Od dnia 13.09.2011 do 17.09.2011 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wymianie międzyszkolnej Otyń - Kleinmachnow.

więcej >>   album >>WYBORY W SZKOLE
    16 września w naszej szkole przeprowadzono wybory do Samorządu Uczniowskiego. Kandydaci zaprezentowali swoje pomysły na to, jak ciekawie urozmaicić życie szkoły.
Wygra najlepszy!WYCIECZEK NADSZEDŁ CZAS
    Klasa IIIb gimnazjum zapoczątkowała sezon wycieczek szkolnych.
14 września uczniowie udali się do Bobrownik na ognisko połączone z grami i zabawami.
Zachęcamy wszystkich do takiej formy aktywności, bo jest to znakomity sposób zarówno na integrację, jak i zdrowy wypoczynek.

album >>BEZPIECZEŃSTWO PIERWSZAKÓW
    5 września do naszej szkoły przyjechali policjanci na motocyklach. Zaprosili na spotkanie pierwszoklasistów, z którymi omówili zasady bezpiecznego poruszania się po drodze.
Policjanci uczestniczyli również w wycieczce, w czasie której pokazali dzieciom, jak prawidłowo przechodzić przez pasy.ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO
    Dziś rozpoczął się nowy rok szkolny. Punktualnie o godzinie 9.oo zabrzmiał pierwszy dzwonek. Widok uczniów ubranych na galowo przypominał, że wakacje minęły i mamy już wrzesień.
Pan Dyrektor Wiesław Szklarz przywitał wszystkich zgromadzonych na placu apelowym, a szczególnie gorąco tych najmłodszych, którzy zaczynają dopiero swoją przygodę z edukacją.
Przed nami kolejne dziesięć miesięcy nauki pełnej nowych wyzwań i zadań.
Mamy nadzieję, że ten rok okaże się jeszcze bardziej owocny od poprzedniego i przyniesie wszystkim wiele satysfakcji i zadowolenia.© Zespół Szkół w Otyniu