ARCHIWUM IMPREZ SZKOLNYCH 2010/2011

Gdyby wakacje trwały cały rok,
nie docenialibyśmy ich w pełni,
bo coś, co mamy na co dzień
nie jest tak pożądane jak rzadkość.


Wszystkim Uczniom, Nauczycielom i Pracownikom Szkoły
cudownych wakacji, tylko słonecznej pogody,
niezapomnianych przeżyć w odkrywaniu nowych miejsc, wspaniałych, nowych przyjaźni

życzy
Dyrektor Zespołu SzkółZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
    22 czerwca 2011 roku na długo pozostanie w naszej pamięci.
Zaczęło się tradycyjnie. Pan Dyrektor Wiesław Szklarz podziękował wszystkim za cały rok ciężkiej i wytężonej pracy.

więcej>>BEZPIECZNIE W CZASIE WAKACJI
    Wakacje to radosny czas wypoczynku dzieci i młodzieży. Niestety zdarza się, że ten wypoczynek zostaje zakłócony lub przerwany wskutek niebezpiecznych wypadków, których często można było uniknąć!
21 czerwca w naszej szkole nie było tradycyjnych lekcji. Dzień przed zakończeniem roku szkolnego uczniowie klas III gimnazjum przygotowali dla swoich młodszych kolegów nietypowe zajęcia. Dzieci rozwiązywały zagadki, uczestniczyły w quizach, rysowały plakaty, a wszystko po to, by w niecodzienny sposób przypomnieć o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących w czasie wakacji.
Mamy nadzieję, że wszyscy zapamiętali dobre rady i po letniej przerwie powrócą do szkoły, zadowoleni, promienni a przede wszystkim zdrowi!!!"Ile razem dróg przebytych?
Ile ścieżek przedeptanych?
Ile w trudzie nieustannym
wspólnych zmartwień, wspólnych dążeń?"

Dziś nadszedł czas pożegnania absolwentów naszej szkoły. Z jednymi na pewno spotkamy się w nowym roku szkolnym, kiedy to rozpoczną kolejny etap nauki. Ci drudzy, uczniowie trzecich klas gimnazjum, na dobre opuszczą szkole mury i staną u progu dorosłości.
Aby tradycji stało się zadość, ich młodsi koledzy przygotowali na tę okazję krótkie programy artystyczne, które w humorystyczny sposób podsumowywały lata nauki i wspólnie spędzone chwile.
Wszystkim absolwentom życzymy powodzenia i sukcesów w dalszej edukacji!


album SP >>     album gim.>>KARTA MOTOROWEROWA


    W piątek, 17.06.2011r., w szkole został zorganizowany egzamin na kartę motorowerową.

więcej >>MISTRZOSTWA BELGII
MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO


    W dniach 11-13.06.2011r. odbył się w Hasselt (Belgia) Międzynarodowy Turniej Tenisa Stołowego. Wzięło w nim udział 650 zawodników z 12 krajów.
Polskę reprezentowali zawodnicy woj. lubuskiego, a wśród nich 7 uczniów ZS Otyń : A. Górna, D. Mituta, A. Zapłata, S. Tomków, K. Kostrzon, B. Lopko, B. Cyrulik.

album >>     więcej >>Lekkoatletyczne osiągnięcia


    7 czerwca 2011r. w Zielonej Górze odbył się finał wojewódzki Lubuskiej Olimpiady Młodzieży "DZIECI STARSZE" w lekkiej atletyce. Złoty medal zdobył Michał Turkowski w biegu na 60 m w czasie 7,93 z klasy 6c.

więcej >>POKAZY UMIEJĘTNOŚCI PSÓW


    14 czerwca mieliśmy w szkole niezwykłych gości. Odwiedzili nas funkcjonariusze Służby Ochrony Kolei z jednostki w Zielonej Górze wraz ze swoimi psami.

więcej >>WYPRAWA W GÓRY


    Dnia 6, 7 czerwca uczniowie klasy II b i III c przebywali w górach na wycieczce szkolnej.

album >>   więcej >>PROJEKTY EDUKACYJNE


    W dniu dzisiejszym uczniowie klasy IIa i IIb gimnazjum przedstawili przygotowane przez siebie prezentacje projektów edukacyjnych.

więcej >>DZIEŃ MIĘDZYKULTUROWY
    13 czerwca obchodziliśmy w naszej szkole "Dzień Międzykulturowy" pod hasłem "Budujemy dobre relacje z uchodźcami". Przedsięwzięcie to odbyło się w ramach projektu Polskiej Akcji Humanitarnej.

album >>   więcej >>KONKURS ORTOGRAFICZNY ROZSTRZYGNIĘTY
    Dnia 7 czerwca w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny dla klas trzecich.
W ortograficznych potyczkach wystartowali wybrani uczniowie z Otynia, Niedoradza i Bobrownik.

więcej >>Drużynowy Międzygimnazjalny Konkurs Matematyczny
    Dnia 28 maja uczniowie naszej szkoły brali udział w Drużynowym Międzygimnazjalnym Konkursie Matematycznym. Konkurs ten odbywał się w Publicznym Gimnazjum nr 2 w Nowej Soli. Brało w nim udział 150 uczniów.
Nasi uczniowie w każdej kategorii wiekowej odnieśli sukces.

więcej >>"Traviata" Verdiego
    Miłośnicy opery z Zespołu Szkół w Otyniu mieli okazję w dniu 28 maja 2011 r. podziwiać przepiękną, klasyczną operę pt. "Traviata" G. Verdiego w Teatrze Wielkim im. S. Moniuszki w Poznaniu. Libretto tej opery oparte zostało na znanej powieści Aleksandra Dumasa - syna "Dama Kameliowa". Jest to opowieść o tragicznej miłości Violetty Valery i młodego arystokraty Alfreda Germonta.
Rewelacyjny występ artystów poznańskich poruszył miłośników opery. Każda aria była wielką kreacją. Muzyka Verdiego, idealnie oddająca uczucia: namiętność, miłość, zachwyt, wzburzenie, zazdrość, wreszcie rozpacz i strach przed śmiercią w połączeniu z librettem i wspaniałą grą aktorską stworzyły widowisko zapadające w pamięć.
Perfekcyjnie odegrane na scenie emocje przeniosły się na publiczność, która nie kryła swoich wzruszeń, nagradzając artystów kilkuminutową owacją.Konkurs z okazji 100-lecia Harcerstwa Polskiego
    W dniu 1.06.2011 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 "Odlewniak" w Nowej Soli odbył się konkurs z okazji 100-lecia Harcerstwa Polskiego pod hasłem "Wehikuł czasu". W konkursie tym wzięła udział 2 DH "Łowcy Przygód" w składzie: Sylwia Hankus, Paulina Hawryliszyn, Paula Krusz, Agnieszka Otto. Byliśmy najmłodszą z drużyn, która stanęła do rywalizacji w 16 konkurencjach. Po ciężkich zmaganiach z drużynami ze szkół ponadgimnazjalnych zajęliśmy 4 miejsce. W czasie wykonywania zadań panowała niezwykle radosna atmosfera. Z konkursu wróciłyśmy z bagażem nowych doświadczeń i miłych wspomnień.DZIEŃ DZIECKA
    Dzień Dziecka to święto wszystkich milusińskich. Każdy dorosły stara się, aby szczególnie tego dnia, buzie najmłodszych były rozjaśnione uśmiechem, a w ich sercach zagościła radość.

album >> więcej >>Drużynowe Mistrzostwa Polski w Tenisie Stołowym Szkół Podstawowych
    W dniu 27-29.05.2011 r. odbyły się w Rawie Mazowieckiej, "sercu" szkolnego tenisa stołowego, Drużynowe Mistrzostwa Polski w Tenisie Stołowym Szkół Podstawowych. Prawo gry mieli aktualni mistrzowie poszczególnych województw. Drużyna dziewcząt z Publicznej Szkoły Podstawowej w Otyniu zapewniła sobie udział, zdobywając złoty medal Lubuskiej Olimpiady Młodzieży.".

album >>     więcej >>
Wszystkim dzieciom, tym maleńkim i tym większym,
z okazji Dnia Dziecka wiele radości, uśmiechu na buzi
i samych sukcesów w szkole

życzy
Dyrekcja Zespołu Szkół w OtyniuDRUGOKLASIŚCI W OCHLI
    Dnia 31.05.2011r. uczniowie klas drugich byli na wycieczce w Ochli. Na terenie Muzeum Etnograficznego trwa właśnie tygodniowa impreza "Ginące zawody - warsztaty tradycji w domu, w polu i w zagrodzie".

więcej >>KONKURSY W BIBLIOTECE SZKOLNEJ
    W bibliotece szkolnej odbyły się konkursy czytelnicze.

więcej >>XXIX Lubuski Konkurs Przyrodniczy
    21 maja 2011r. w Poznaniu odbył się etap ponadwojewódzki Konkursu Przyrodniczego "Rośliny i zwierzęta mokradeł", do którego zakwalifikował się uczeń klasy Ia gimnazjum Bartosz Cyrulik. Organizatorem tegorocznej edycji konkursu było Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody "Salamandra" i Klub Przyrodników.
Po zmaganiach umysłowych uczestnicy wzięli udział w wycieczce do rezerwatu przyrody "Meteoryt Morasko", gdzie mogli między innymi podziwiać wiele rzadkich gatunków roślin oraz kratery, które zdaniem badaczy powstały najprawdopodobniej w wyniku upadku meteorytu.

Gratulujemy !DZIEŃ MAMY I TATY
    26 maja to dzień, który jest dla dzieci wielkim przeżyciem, ponieważ wszystkie mamy obchodzą swoje święto. Tego dnia każda mama jest najpiękniejsza, najukochańsza, najlepsza na świecie. Nie zapominamy również o kochanych tatusiach, którym składamy życzenia 23 czerwca.

więcej >>    album >>Zespół Szkół w Otyniu
"SZKOŁĄ BEZPIECZNEGO INTERNETU"

   
Efektem naszych dwuletnich działań w zakresie bezpiecznego korzystania z Internetu jest otrzymanie przez szkołę na trzy lata certyfikatu "Szkoła Bezpiecznego Internetu".

więcej >>Medalowy weekend
    W dniach 20-22.05.2011 r. w Cetniewie rozegrano Indywidualne Mistrzostwa w Tenisie Stołowym Polski Osób Niepełnosprawnych.

więcej >>KANGUR MATEMATYCZNY ROZSTRZYGNIĘTY
    Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły osiągnęli wysokie wyniki w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur 2011. Uczennica Natalia Nowak z kl. Ia gim. uzyskała wynik BARDZO DOBRY, dzięki czemu będzie bawić się na Tropikalnej Wyspie w Niemczech oraz podziwiać kompleks pałacowy Branitz koło Cottbus. Uczennica kl.4a Sara Tomków oraz Paweł Jaskuła z kl. IIb zdobyli WYRÓŻNIENIA.
Gratulujemy i życzymy sukcesów w następnych konkursach matematycznych!POLSKA BIEGA
    13 maja 2011 uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum, wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Polska Biega".

więcej >>   zdjęcia >>WYCIECZKA DO JEZIOR WYSOKICH
    W sobotę 14.05.2011r. uczniowie klas 3 - 6 wybrali się na wycieczkę do Ośrodka Edukacji Przyrodniczo - Leśnej w Jeziorach Wysokich. Celem wyjazdu było poszerzenie wiedzy uczniów o ekosystemie lasu, w oparciu o zajęcia "Lekcja w lesie o lesie".

więcej >>"POZNAJ SWÓJ LAS, JEGO PIĘKNO I TAJEMNICE"
    13 maja grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w konkursie przyrodniczym - "Poznaj swój las, jego piękno i tajemnice". Była to już XI edycja programu "Czysty las", którego organizatorem jest RDLP - Nadleśnictwo Przytok.

więcej >>PRO-ARTE 2011
    Dnia 12 maja w Nowej Soli odbył się Powiatowy Konkurs Taneczny PRO-ARTE 2011. Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta z klas drugich i trzecich, które przygotowały układ do utworu "Ramaya".CZAR PAR
    Międzyszkolny konkurs matematyczny "Czar Par" odbył się 7.V.2011r. w SP nr 5 w Nowej Soli. Z naszej szkoły udział wzięły dwa zespoły. I zespół z klasy 3a Nikola Czaplińska i Gabriela Jas. II zespół to uczennica z klasy 3b Paulina Michałowicz i z 3c Dominika Słońska. Dziewczynki z klasy 3a Nikola Czaplińska i Gabriela Jas wywalczyły 3 miejsce wśród 19 drużyn. Przywiozły do szkoły puchar i dyplomy.

Gratulujemy!MIĘDZYSZKOLNY PRZEGLĄD PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ
    10 maja 2011 r. uczniowie ZS w Otyniu brali udział w II Międzyszkolnym Przeglądzie Pieśni Patriotycznej organizowanym przez PSP nr 8 w Nowej Soli. Nagrodą główną przeglądu był Puchar Prezydenta Miasta Nowej Soli.

więcej >>Eliminacje Wojewódzkie MINI OLIMPIC GAMES
    08.05.2011r. w Drzonkowie odbył się turniej tenisa stołowego "MINI OLIMPIC GAMES". Wystartowało w nim 12 uczniów Zespołu Szkół w Otyniu. Rywalizację dziewcząt wygrała Aleksandra Górna z klasy 6b. Na miejscu piątym ukończyła zawody Aleksandra Zapłata, a na ósmym Sara Tomków. Wymienione uczennice wezmą udział w półfinale ogólnopolskim.KARTA ROWEROWA
    W piątek 06.05.2011r., w szkole odbył się egzamin na kartę rowerową, do którego przystąpili uczniowie klas czwartych.

więcej >>AKADEMIA SZKOLNA
    Dnia 29 kwietnia 2011 roku w Zespole Szkół w Otyniu odbyła się uroczysta akademia z okazji 220 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

więcej >>      zdjęcia>>XII LUBUSKI KONKURS RECYTATORSKI
    27, 28, 29 kwietnia odbyły się przesłuchania uczestników XII Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego. W Nowosolskim Domu Kultury zaprezentowali się uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych.

więcej>>VI POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI JANA PAWŁA II
    Dnia 28 kwietnia 2011 roku w kościele pw. św. Antoniego w Nowej Soli odbył się VI Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Jana Pawła II. Cieszył się on ogromnym zainteresowaniem uczniów.

więcej>>

SUKCES UCZNIÓW SP
    16.04.2011, w Szkole Podstawowej nr 8 odbył się Powiatowy Finał Zawodów BRD.

więcej>>Coraz bliżej święta...
    Wielkanoc to czas budzenia się przyrody do życia po zimowym odpoczynku, czas wiosennej radości. Uczniowie naszej szkoły przygotowują się do święta, wykonując rozmaite prace: palmy, koszyczki, stroiki, pisanki oraz piękne kartki wielkanocne, które wysyłają na konkursy plastyczne bądź dekorują nimi korytarze i sale lekcyjne naszej szkoły.

maluchy >>   starsi >>EGZAMINY GIMNAZJALNE
    Wczoraj, tj. 12.04.2011 roku, uczniowie klas trzecich przystąpili do I części egzaminu gimnazjalnego. W związku z tym, że tego samego dnia obchodzony jest Dzień Czekolady, dyrekcja szkoły postarała się poprawić gimnazjalistom nastrój i załagodzić ogromny stres, częstując ich czekoladowymi cukierkami.
Dzisiaj i jutro dalsze części egzaminu. Trzymamy kciuki.

zdjęcia >>SPOTKANIE Z DZIELNICOWYM
    W piątek, 08.04.2011r. dzielnicowy gminy Otyń kolejny raz odwiedził najmłodszych uczniów. Funkcjonariusz policji spotkał się z uczniami klas pierwszych szkoły podstawowej. Tematem spotkania były podstawowe zasady bezpiecznego zachowania na drodze, w szkole i w domu.
W związku ze zbliżającymi się świętami wielkanocnymi policjant przypomniał dzieciom o zachowaniu ostrożności i umiaru w trakcie śmigusa-dyngusa.DZIEŃ ZIEMI
    Tegoroczny Dzień Ziemi uczniowie Zespołu Szkół w Otyniu uczcili w nietypowy sposób.
Dzięki współpracy z Nadleśnictwem Nowa Sól i firmą TEW Gospodarowanie Odpadami Sp. z o.o. z Nowej Soli w szkole udało się zorganizować zbiórkę makulatury.
Każdy uczeń, który tego dnia przyniósł do szkoły makulaturę otrzymywał w zamian drzewko do posadzenia w ogródku.
Cała akcja miała formę konkursu, w trakcie którego wyłoniono zwycięzców indywidualnych i grupowych (wyniki zostaną podane później). Efektem finalnym zbiórki jest 4189,79 kg zebranej makulatury.DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA
    Ośmioro uczniów Zespołu Szkół w Otyniu wzięło udział w Drużynowych Mistrzostwach Województwa, które odbyły się 10 kwietnia w Kostrzynie. W zaciętej rywalizacji wywalczyli trzy medale.
I miejsce zajęła Alksandra Zapłata i Sara Tomków w kategorii"Żaczek", I miejsce Aleksandra Górna, Dorota Mituta w kategorii "Młodziczek" oraz II miejsce Aleksandra Kostrzon, Ula Filipiak w kategorii "Kadetek".
Młodziczki i Kadetki awansowały do turnieju międzywojewódzkiego.NASZA SZKOLNA PŁYTA
    "Muzyczny mix" to tytuł płyty, która powstała w Zespole Szkół w Otyniu pod kierunkiem mgr Barbary Tuczyńskiej. Znalazły się na niej różne utwory, które były prezentowane w trakcie uroczystości szkolnych z okazji DEN, Rocznicy Odzyskania Niepodległości, Świąt Bożego Narodzenia. Wykonawcami tych utworów byli uczniowie z różnych grup wiekowych, którzy uczestniczyli w muzycznych zajęciach pozalekcyjnych oraz recytatorzy z klas gimnazjalnych.

więcej >>SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY
    W dniu 5 kwietnia 2011 roku uczniowie naszej szkoły przystąpili do sprawdzianu po szóstej klasie, rozwiązując zadania z zakresu przedmiotów humanistycznych i matematyczno - przyrodniczych. Dzisiejszy sprawdzian stanowi podsumowanie jednego z etapów nauki i umożliwia wkroczenie w nowy, bardziej dojrzały.WYMIANA MIĘDZYSZKOLNA
    4 kwietnia zawitali do nas goście z Niemiec. Po raz kolejny 10 uczniów i 2 nauczycieli ze szkoły w Kleinmachnow uczestniczy razem z naszymi uczniami w projekcie edukacyjnym opracowanym przez panie: M. Modlińską i M. Szakalis, częściowo finansowanym przez PNWM.GIMNAZJADA 2011
    Wielki sukces odniosła drużyna chłopców z Gimnazjum w Otyniu, awansując do finałowych powiatowych rozgrywek w piłce nożnej w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży. Nasza drużyna zajęła II miejsce, wygrywając z gimnazjum nr 1, gimnazjum nr 3 i gimnazjum w Niedoradzu. Serdecznie gratulujemy!TYM RAZEM OPERETKA.....
    24 marca 2011 r. melomani z Zespołu Szkół w Otyniu udali się do Teatru Muzycznego w Poznaniu. Celem wyjazdu było obejrzenie operetki pt. "Księżniczka czardasza" E. Kalmana. Wszyscy uczestnicy wyjazdu opuścili gmach teatru zachwyceni tą formą sceniczną. Mogliśmy się przenieść choć na chwilę do XIX - wiecznego, budapesztańskiego Variete Orfeum, delektować się wspaniałą muzyką, podziwiać popisy taneczne tancerzy, scenografię i grę aktorską a także przepiękne stroje artystów. Dużym atutem przedstawienia były sceny komiczne i bardzo dobra akustyka.WIZYTA W COTTBUS
    24 marca 2011 roku uczniowie naszego gimnazjum zostali zaproszeni przez Brandenburską Federację Piłkarską do Cottbus. Podczas wycieczki zwiedzili centrum miasta, a w godzinach wieczornych gorąco dopingowali reprezentację Polski juniorów w towarzyskim meczu piłkarskim z Niemcami.REKOLEKCJE
    W dniach 28-30 marca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych. Prowadzącym był przesympatyczny ks. Andrzej ze zgromadzenia ojców Sercanów z Warszawy, który ujął nas swoją serdecznością i poczuciem humoru.
Tematem rekolekcji były przykazania Boże w nauczaniu Ojca św. Jana Pawła II.
Uczniowie gimnazjum, pod kierunkiem ks. Marcina, przygotowali i przedstawili wzruszającą scenkę z zamachu na papieża. Ksiądz proboszcz tak był nią poruszony, że poprosił "aktorów", aby odegrali ją dla dorosłych.
W środę wyspowiadaliśmy się, wzięliśmy udział w drodze krzyżowej i Mszy św. kończącej rekolekcje.ROK 2010/2011 ROKIEM ODKRYWANIA TALENTÓW
    Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole przebiegał w tym roku nieco inaczej niż zwykle.
Wiemy, że są wśród nas uczniowie, którzy posiadają niezwykła zdolności artystyczne, sportowe, manualne, wyróżniają ich ciekawe zainteresowania i pasje. Jednym słowem - MAJĄ TALENT.

więcej >>   ZIELONA SZKOŁA
    W dniach 14.03 - 19.03 2011r. uczniowie klas trzecich wyjechali do "zielonej szkoły" we Wroniawach.
Dzieci brały udział we wpólnym projekcie w ramach współpracy polsko - niemieckiej z uczniami ze szkoły w Kleinmachnow.

więcej >>   DZIEŃ WIOSNY
    Najmłodsi uczniowie naszej szkoły przywitali Panią Wiosnę w bardzo dobrych humorach. Dzieci przebrały się w wiosenne kreacje i w doskonałych nastrojach rozpoczęły świętowanie.

więcej młodsi >>    starsi >>SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI
    W pierwszy dzień wiosny odbył się po raz kolejny w naszej szkole konkurs recytatorski. Były to eliminacje do Powiatowego Konkursu Recytatorskiego w Nowej Soli. Udział wzięli uczniowie ze szkoły podstawowej i gimnazjum.

więcej >>KONKURS MATEMATYCZNY
    17 marca po raz kolejny odbył się w naszej szkole Kangur Matematyczny. Tego dnia we wszystkich krajach uczniowie zmagają się z bardzo trudnymi zadaniami.
O wynikach dowiemy się w maju.BRD
    W piątek 11.03.2011r. w naszej szkole odbyły się wstępne eliminacje do powiatowego Konkursu BRD oraz turnieju międzyszkolnego w Klenicy.

więcej >>KONKURS RECYTATORSKI
    Dnia 8 marca 2011 w Samorządowym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kożuchowie odbył się III Powiatowy Konkurs Recytatorski pt. "Naprawdę jaka jesteś nie wie nikt" . Zaszczytne trzecie miejsce zajęła Esma Antonowa. Na wyróżnienie zasłużyła Emanuela Tomków.
Gratulacje!ROCZNICA WYZWOLENIA OTYNIA
    Dnia 14 lutego 2011 r. w nieco odmienny sposób świętowaliśmy 66 rocznicę wyzwolenia Otynia.

więcej>>DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU
    Przedstawieniem pt. "Bezpieczny Internet" oraz akcją edukacyjną dla najmłodszych zakończyły się w szkole obchody Dnia Bezpiecznego Internetu.

albumy    PRZEDSTAWIENIE    AKCJA EDUKACYJNAMUZYCZNA PODRÓŻ
    Dnia 28 lutego odbył się koncert pt. "Muzyka celtycka". Uczniowie mieli okazję poznać muzykę folkową pochodzącą z Irlandii oraz Szkocji, a także przenieść się w czasy Robin Hooda.
Koncert wywarł na uczniach niesamowite wrażenie.WALENTYNKI 2011
    Karnawał to fantastyczny czas nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci. Dla tych najmłodszych bal karnawałowy to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni.
Gdy dnia 15.02.2011 roku wybiła upragniona godzina, cały korytarz wypełnił się dziećmi przebranymi w różnorodne, kolorowe stroje.

więcej >>FERIE, FERIE I PO FERIACH
    Już żyjemy tylko wspomnieniami po wspaniałych feriach. Pamiętamy codzienne zabawy integracyjne - "Poznaj kolegę", "Polowanie", "Ludzie do ludzi", "Aparat fotograficzny", "Zajączek", "Polowanie" i "Gorące krzesła".

więcej >>BEZPIECZNIE NA FERIACH
    Przed rozpoczęciem ferii zimowych uczniowie klas 1-6 SP wzięli udział w pogadance przeprowadzonej przez policjantów.
Uczniowie dowiedzieli się jak bezpiecznie spędzać czas wolny; co robić, kiedy pod nieobecność rodziców do mieszkania chce wejść obca osoba.
Policjanci życzyli wszystkim uczniom, aby nadchodzące ferie były bezpieczne i spokojne.FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK
    Dnia 20.01.2011r. dwa zespoły naszej szkoły brały udział w Powiatowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Domu Kultury w Nowej Soli.
II miejsce w kategorii zespół zajęła grupa uczniów z klas 4-6, a wyróżnienie otrzymała Alicja Boś. Zespół przygotowała p. Barbara Tuczyńska.
II miejsce w kategorii duet otrzymały Martyna Dawid i Klaudia Michałowicz z klas 1-3 przygotowany przez Katarzynę Furgę.DZIEŃ BABCI I DZIADKA
    Dnia 21 stycznia w naszej szkole odbyła się wielka uroczystość z okazji Dnia Dziadka i Babci.

więcej >>"Straszny dwór" - nie taki straszny
    15 stycznia melomani z ZS w Otyniu (nauczyciele i uczniowie) w ramach cyklicznych wyjazdów udali się do Opery Poznańskiej na przedstawienie "Straszny dwór" Stanisława Moniuszki.

więcej>>PRÓBNY SPRAWDZIAN UCZNIÓW KLAS SZÓSTYCH
    Dziś wszyscy uczniowie klas szóstych naszej szkoły przystąpili do próbnego sprawdzianu badającego poziom umiejętności zdobytych przez kilka lat nauki. Test jest znakomitą okazją, by zweryfikować wiedzę i nadrobić zaległości przed właściwym sprawdzianem, który czeka uczniów już 5 kwietnia 2011r.WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY
    09.01.2011 roku odbył się XIX finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podobnie jak w roku ubiegłym, nasi uczniowie włączyli się w organizację imprezy przygotowanej w Otyniu przez Gminny Ośrodek Kultury. Od 16.00 do 18.00 w sali gimnastycznej naszej szkoły można było wysłuchać kolęd i pastorałek przygotowanych przez zespół wokalny z GOK w Otyniu (opiekun p. A. Żelazowska) i zespół wokalny ZS w Otyniu (opiekun p. B. Tuczyńska). Swoje umiejętności taneczne zademonstrowali nasi najmłodsi uczniowie przygotowani przez p. R. Szymańską. W przerwie między występami, dyrektor GOK prowadził licytację, z której dochód w całości trafił do puszek wolontariuszy. Konto Orkiestry wzbogaciła też kwota uzyskana ze sprzedaży ciasta, kawy i herbaty.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom imprezy i od razu zapraszamy na przyszłoroczny, XX finał WOŚP!

album>>KONCERT MUZYCZNY
    Dnia 10 stycznia uczniowie po raz kolejny mieli okazję uczestniczyć w koncercie Lubuskiego Biura Koncertowego pt. "Wiedeń, Strauss i walc...".
Utwory taneczne wykonane w trakcie koncertu wprowadziły wszystkich w karnawałowy nastrój.ŻYĆ BEZPIECZNIE I EKOLOGICZNIE Z GAZEM ZIEMNYM
   W dniach 13.12.2010r - 20.12.2010r. w szkole przeprowadzono konkurs pod hasłem "ŻYĆ BEZPIECZNIE I EKOLOGICZNIE Z GAZEM ZIEMNYM". Jego głównym organizatorem i fundatorem cennych nagród było PGNiG S.A. w Warszawie, Dolnośląski Oddział Obrotu Gazem, Gazownia Zgorzelecka.

więcej >>
JASEŁKA 2010
   Z okazji Świąt Bożego Narodzenia odbyło się w naszej szkole przedstawienie pt. "Jasełka tu i teraz", przygotowane przez uczniów klas 1-3. Oprawę muzyczną zapewnili uczniowie ze starszych klas.
Apel był również okazją do wręczenia nagród i podziękowań uczniom naszej szkoły.

zdjęcia >>ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA

więcej >>

SZKOLNY KONKURS KARTEK ŚWIĄTECZNYCH
   Jak co roku, uczniowie Zespołu Szkół w Otyniu brali udział w szkolnym konkursie na wykonanie najładniejszej kartki świątecznej.

więcej >>
Eliminacje Powiatowe Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w tenisie stołowym
   13 grudnia 2010 roku odbył się Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego.

więcej >>
W FILHARMONII
    10 grudnia nauczyciele ZS w Otyniu z grupą uczniów gimnazjum uczestniczyli w koncercie oratoryjnym Filharmonii Zielonogórskiej. W trakcie tego koncertu wykonane zostały fragmenty "Stworzenia świata " J.Haydna, "Mesjasza" J. F. Haendla oraz "Trzy utwory w dawnym stylu" H. M. Góreckiego - współczesnego kompozytora polskiego. W koncercie wystąpili muzycy Filharmonii Zielonogórskiej pod gościnną batutą Eugeniusza Kusa, Zespół Wokalistów Camerata Nova oraz sopranistka Marzena Michałowska.
Muzyka zaprezentowana podczas koncertu była prawdziwą "duchową ucztą" dla nauczycieli i uczniów naszej szkoły.MIKOŁAJKI W SZKOLE
   W piątek, od rana zrobiło się biało-czerwono od czapeczek i strojów św. Mikołaja. Na korytarzach stanęły choinki. Zrobiło się świątecznie.

więcej >>MIKOŁAJKOWY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO
   06.12.2010 odbył się Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego. Naszą szkołę reprezentowało 21 zawodników.

więcej >>Finał XI Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego Recytatorskiego o Laur Jana Kasprowicza
   W dniu 4 XII 2010 r. już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie recytatorskim poświęconym wybitnym postaciom polskiej literatury. Tegoroczny finał XI Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego Recytatorskiego Laur Jana Kasprowicza, przyniósł nam niebywały sukces.

więcej >>DLA POTRZEBUJACYCH
   2 grudnia 2010 roku 16 członków SK PCK wyruszyło z puszkami kwestarskimi na ulice Otynia, Modrzycy i Zakęcia, aby jak co roku zbierać pieniądze dla tych, którzy potrzebują pomocy.

więcej >>ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z AIDS
   1 grudnia członkowie SK PCK i Samorządu Uczniowskiego informowali uczniów gimnazjum o drogach zakażenia wirusem HIV, przypinali czerwone kokardki - symbole tego dnia.


JEZIORO ŁAĘDZIE PIOTRA CZAJKOWSKIEGO
   Dnia 29 października 2010 roku grupa gimnazjalistów wraz z nauczycielami udała się do Teatru Operowego we Wrocławiu na przedstawienie baletowe pt. "Jezioro łabędzie" Piotra Czajkowskiego.
Baśniowa historia miłości Zygfryda i Odetty "opowiedziana tańcem"" na tle subtelnej, lirycznej a także dramatycznej muzyki Piotra Czajkowskiego wywarła na wszystkich ogromne wrażenie.
"Jezioro łabędzie" - fenomenalny balet, który od ponad 100 lat inspiruje choreografów i stanowi wyzwanie dla tancerzy, zafascynował wszystkich uczestników wyjazdu i dostarczył niezapomnianych emocji.


LUBUSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY
   30 listopada odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym.

więcej >>ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
   25 listopada uczniowie klas 1 - 3 obchodzili urodziny Misia. Z tej okazji udekorowali korytarze pięknymi pracami - portretami Misiów. Wszystkie dzieci przyniosły tego dnia swoje ulubione pluszaki, z którymi doskonale się bawiły.

zdjęcia >>    więcej>>


W RODZINIE SIŁA
   Uczniowski Klub Sportowy "Spartakus Otyń" był organizatorem II Rodzinnego Turnieju Tenisa Stołowego, który odbył się 27 listopada w Zespole Szkół w Otyniu.

więcej >>


Hokus - pokus, mary - dary, niech się spełnią andrzejkowe czary
   Andrzejki klas 1-5 odbyły się 25.listopada i były ważnym wydarzeniem, a przy tym dostarczyły dzieciom wiele radości. Ten wieczór upłynął na wróżbach przeplatanych tańcem i zabawą.

więcej >>


SPOTKANIA DLA KLAS III GIMNAZJUM
   25 listopada 2010 roku, uczniowie klas III Publicznego Gimnazjum w Otyniu spotkali się z pracownikami Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Nowej Soli. Rozpoczęli tym samym preorientację zawodową na poziomie szkoły, w roku szkolnym 2010/2011. Psychologowie i pedagodzy z PPP zbadali preferencje zawodowe i uzdolnienia uczniów klas III gimnazjum, aby ich wspomóc i ukierunkować w planowaniu kariery zawodowej.


ŚWIĘTO SZKOŁY W KL. 1-3
   W roku szkolnym 2010/2011 Zespół Szkół w Otyniu przystąpił do ogólnopolskiego programu edukacyjnego dla klas 1 - 3 szkół podstawowych, pod nazwą "5 porcji warzyw, owoców lub soku".

więcej >>


ŚWIĘTO SZKOŁY W KLASACH STARSZYCH
   19.11.2010r., uczniowie klas 4 - 6 oraz gimnazjalnych podjęli pierwsze działania związane z projektem "Szkoła Humanitarna". W trakcie zajęć z wychowawcami zostali wprowadzeni w tematykę edukacji globalnej i uczestniczyli w zajęciach dotyczących uchodźstwa.

więcej >>


GŁOSUJCIE NA 2a SP
   "Gazeta Lubuska" oraz Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp. ogłosiły plebiscyt "Pokażcie klasę". Chętnie w nim wystartowaliśmy, bo jesteśmy fajną klasą i chcemy, aby inni nas poznali. Nie byliśmy nigdy w gazecie , a jesteśmy bardzo sympatyczni i chcemy być najlepsi. Mamy ogromną ochotę wygrać nagrodę dla całej klasy.

więcej >>DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI
   10 listopada w Zespole Szkół w Otyniu odbyła się uroczysta akademia, która uświetniła kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

album >>HALLOWEEN
   Z okazji Halloween, czyli Dnia Duchów, w Zespole Szkół w Otyniu został zorganizowany konkurs dotyczący wiedzy o tym święcie.
Wszyscy uczniowie z klas 4-6SP i 1-3GIM mogli wziąć w nim udział. Po południu, odbyła się dyskoteka szkolna, której motywem przewodnim było Halloween. Dj wspaniale dobrał muzykę do okazji. Osoby, które zdobyły największą ilość punktów w konkursie, zostały nagrodzone upominkami. Cała szkoła w tym dniu, została przystrojona dekoracjami, plakatami, które wykonali uczniowie wraz z Paniami prowadzącymi projekty językowe.ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH
   W dniu 28 października 2010 roku w Zespole Szkół w Otyniu odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych.

album gimn >>więcej >>KONKURS PIOSENKI RELIGIJNEJ
   Dnia 28.10.2010r. uczniowie naszej szkoły brali udział w Powiatowym Konkursie Piosenki Religijnej "Pieśnią naszą jest Pan" w SP 8. III miejsce zajęły Klaudia Michałowicz i Martyna Dawid. II miejsce zajął kwartet: Paulina Gracz, Ula Napora, Nina Morgała i Monika Stańczyk. Gimnazjum reprezentowała Kamila Lachowicz.KONCERTY
   Dnia 22 października rozpoczęły się cykliczne spotkania z muzyką dla uczniów naszej szkoły. Pierwszy koncert nosił tytuł "Karnawał zwierząt".DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2010
   Z okazji Dnia Edukacji Narodowej 14 października uczniowie Zespołu Szkół w Otyniu pod czujnym okiem swoich opiekunów: Moniki Urban, Barbary Tuczyńskiej, Renaty Szymańskiej, Joanny Zarównej przygotowali uroczysty apel dla wszystkich nauczycieli, emerytów i pracowników szkoły.

więcej >>Dyrekcja Zespołu Szkół w Otyniu

z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzy wszystkim byłym i obecnym pracownikom oświaty oraz byłym i obecnym uczniom życzenia wielu lat w zdrowiu i pomyślności. Niech każdy dzień będzie dla Was nową, ciekawą kartą w księdze życia.
Uczniom życzę szkolnych sukcesów, które po latach zaowocują wspaniałymi osiągnięciami. Niech edukacja będzie dla wszystkich sprawą priorytetową, nie tylko od święta.

Otyń, 14 października 2010DZIEŃ CHŁOPAKA
   Dzień Chłopaka jest popularnym wśród uczniów w Polsce świętem. Dziewczęta w tym dniu wręczają chłopcom drobne prezenty, organizowane są konkursy, dyskoteki i imprezy.W naszej szkole dziewczynki postarały się, aby chłopcy czuli się w tym dniu wyróżnieni.

więcej >>WYCIECZKA TRZECIOKLASISTÓW
   28 września uczniowie klas trzecich Szkoły Podstawowej w Otyniu wybrali się na wycieczkę do Nowej Soli.

więcej >>"Mamy wiele powodów by być dumni z lubuskiej młodzieży" -powiedział marszałek Marcin Jabłoński
   24 września 2010 r. w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze odbyła sie uroczystość wręczenia stypendiów motywacyjnych w zakresie nauk matematyczno-przyrodniczych i technicznych dla najzdolniejszych uczniów woj. lubuskiego.
Zaszczytu tego dostąpiło 9 uczniów naszej szkoły, którzy pod opieką Dyrekcji Szkoły, odebrali swoje dyplomy.
Uroczystości wręczenia dokonał Marszałek Marcin Jabłoński. Gratulacje osobiście złożyli młodzieży również: członek zarządu Stanisław Tomczyszyn, Radni Województwa Lubuskiego oraz Roman Sondej - Lubuski Kurator Oświaty.

zdjęcia >>LAUREACI KONKURSU PRZYRODNICZEGO
   Dnia 15.09.2010r. laureaci konkursu plastycznego "Jak chronimy nietoperze?" przeprowadzonego w ramach projektu "Nietoperz - demon czy anioł? Rola owadożerców w zachowaniu różnorodności biologicznej" byli na wycieczce w Jeziorach Wysokich.

więcej >>DOŻYNKOWE ZMAGANIA
14.09.2010   Sezon rozgrywkowy 2010/2011 rozpoczął Dożynkowy Turniej Tenisa Stołowego, który odbył się 05.09.2010 roku w Zespole Szkół w Otyniu. Wzięło w nim udział 39 zawodnikow.
Turniej rozpoczęły mecze p. wójt Teresy Kaczmarek z reprezentantem Słowacji oraz p. dyrektora Wiesława Szklarza z uczniem naszej szkoły. Zawody odbywały się na bardzo wysokim poziomie.

zdjęcia >>ROK SZKOLNY 2010/2011
2.09.2010   Wakacje już za nami! 1 września, po dwumiesięcznej przerwie, powróciliśmy w szkolne mury, by rozpocząć nowy rok szkolny.

więcej >>

© Zespół Szkół w Otyniu