ARCHIWUM IMPREZ SZKOLNYCH 2005/2006

ŻEGNAJ SZKOŁO!!! WITAJCIE WAKACJE !!!

23.06.2006    Dzisiejszy dzień, był ostatnim dniem w roku szkolnym 2005/2006, w którym uczniowie i nauczyciele przyszli do szkoły. Oczywiście na apel.        zdjęcia >>
Najlepsi uczniowie otrzymali nagrody książkowe.
Najlepsi z najlepszych, ze średnią 5,0 i wyżej, dodatatkowo otrzymali również nagrody ufundowane przez panią wójt Teresę Kaczmarek.            zdjęcia >>

ŻEGNAJ TRZECIA KLASO !!!

22.06.2006    Dzisiaj uczniowie klas drugich pożegnali na uroczystym apelu swoje koleżanki i kolegów z klas trzecich.

więcej>>     

POŻEGNANIE KLAS SZÓSTYCH

21.06.2006    Było dobrze, było miło, choć to wszystko się skończyło.....
Tymi słowami uczniowie klas szóstych po oglądnięciu wspaniałego programu przygotowanego przez uczniów klas piątych, podziękowali koleżankom, kolegom, dyrekcji za wspólnie spędzone chwile. Była to również okazja do wręczenia nagród i dyplomów uczniom biorącym udział w konkursach.        zdjęcia >>   

CZY WARTO CZYTAĆ ?

20.06.2006    Tegoroczny konkurs czytelniczy w klasach 1 - 3 odbył się 14 czerwca. Uczniowie mieli okazję wysłuchać pięknie czytanych fragmentów z książek Marii Kownackiej.

więcej>>     

MAMY JUŻ KARTĘ ROWEROWĄ

20.06.2006    Dzisiaj uczniowie klas czwartych, zdawali egzamin na kartę rowerową. Musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego oraz umiejętnością jazdy na rowerze.

CZWARTKI LEKKOATLETYCZNE ZA NAMI !!!

19.06.2006    Już dziesiąty raz uczennice i uczniowie naszej szkoły zakwalifikowali się do finałów XII Ogólnopolskich Czwartkłów Lekkoatletycznych.

więcej>>     zdjęcia >>

GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

Nasi zwyciezcy

14.06.2006    Dnia 8 czerwca w ortograficznych potyczkach wystartowali uczniowie klas trzecich z Otynia i Niedoradza.

więcej >>   

WITAJ PRZYGODO!!!

13.06.2006    12 czerwca br. zuchy i ich mamy po raz kolejny wyjechały na wycieczkę. Tym razem do Niemiec, do miejscowości Kleinwelka. Przebywały tam na terenie czterech obiektów tematycznych:
    Park Miniatur
    Park Dinozaurów
    Park Człowieka Prehistorycznego
    Park - Labirynt Żywopłotowy.                 zdjęcia >>

DZIEŃ DZIECKA W ZESPOLE SZKÓŁ W OTYNIU

02.06.2006    Dzisiaj w Zespole Szkół w Otyniu w ramach realizacji Szkolnego Programu Profilaktyki została zorganizowana impreza: "Szkolny Dzień Sportu - Bawmy się ucząc", której celem było kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postaw asertywności, umiejętności właściwego wyboru (wiedza na temat uzależnień) oraz zdrowego trybu życia.

więcej >>   zdjęcia kl. 1-3>>     kl. 4-6>>

PODSUMOWANIA NADSZEDŁ CZAS

1.06.2006    O tym że warto brać udział w konkursach przekonali się uczniowie klas 1 -3. 10 maja odbył się apel, na którym zostały wręczone nagrody i dyplomy.
Brawa dla wyróżnionych uczniów.

więcej >>

DZIEŃ MATKI

29.05.2006    Jak co roku, dzieci z klas 1 - 3 gościły w szkole swoje mamy z okazji ich święta. Było bardzo uroczyście i wesoło.

KANGUR MATEMATYCZNY ROZSTRZYGNIĘTY

22.05.2006    Są już wyniki międzynarodowego konkursu "KANGUR MATEMATYCZNY". Miło nam donieść, iż WYRÓŻNIENIE otrzymał Paweł Jaskuła z klasy III b oraz Wojciech Gołąb z klasy V c. Brawa dla naszych matematyków.

EUROPO WITAJ !!!

19.05.2006    W piątek, 19 maja, uczniowie Zespołu Szkół w Otyniu odbyli podróż balonem przez Europę.

więcej >>

DNI EUROPY

16.05.2006    W dniach 15 - 19.05 2006 obchodzimy Dni Europy. Na I piętrze otwarto "Europejskie Biuro Informacji Turystycznej". Dzięki temu, uczniowie mogą bliżej poznać tradycje państw europejskich..

CZWARTKI LEKKOATLETYCZNE

13.05.2006    Czwartki Lekkoatletyczne zbliżają się do końca. Kto pojedzie do Warszawy? Przekonamy się wkrótce.

MIĘDZYSZKOLNY DRUŻYNOWY KONKURS MATEMATYCZNY "CZAR PAR"

8.05.2006    Dnia 6 maja 2006 w SP nr. 5 w Nowej Soli odbył się Międzyszkolny Turniej Matematyczny "Czar Par". Uczniowie nasi zdobyli drugie miejsce.

więcej >>

MAJOWE ŚWIETO

28.04.2006    Dzisiaj, z okazji Święta 3 Maja mieliśmy okazję oglądać wspaniałą lekcję historii w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Wiązanka pieśni i utworów patriotycznych wprowadziła zebranych w nastrój zadumy i refleksji.

ZNOWU MEDAL

23.04.2006    Dużym sukcesem zakończył się start chłopców w Finale Lubuskiej Olimpiady Młodzieży.

więcej >>

IV MIĘDZYSZKOLNY DRUŻYNOWY KONKURS MATEMATYCZNY

22.04.2006    Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły brali udział w drużynowym konkursie matematycznym w Szkole Podstawowej nr 1 w Nowej Soli.

więcej >>

RECYTATORZY W NOWOSOLSKIM DOMU KULTURY

21.04.2006    Dnia 19, 20 kwietnia 2006 r. w NDK odbył się II etap Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów szkół podstawowych z powiatu nowosolskiego. Maja Młynarczyk z klasy III a i Ada Morawska z klasy VI b otrzymały tytuł LAUREATA, natomiast Kamil Opioła z klasy IV b wyróżnienie. GRATULUJEMY !!!

POWIATOWY TURNIEJ O BEZPIECZEŃSTWIE RUCHU DROGOWEGO

11.04.2006    Dnia 8 kwietnia nasi uczniowie w szkole nr 8 w Nowej Soli brali udział w Powiatowym Turnieju o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego.

zdjęcia >>   więcej>>

WIOSNA - CZAS ZACZĄĆ KONKURSY PRZYRODNICZE

6.04.2006    Uczniowie naszej szkoły przystąpili do konkursu plastycznego organizowanego przez Lasy Państwowe Nadleśnictwo Przytok pt. "Czysty las"- problematyka zaśmiecania lasu.

więcej >>

REKOLEKCJE

05.04.2006    W dniach 5-7 kwietnia w naszej szkole odbywają się rekolekcje. Jest to szczególny czas, który pomaga nam się przygotować na spotkanie z Jezusem Zmartwychwstałym podczas Świąt Wielkanocnych.
Jest to czas wyciszenia, przyjrzenia się sobie i wsłuchania w to, co chce nam powiedzieć Bóg.

SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTÓW

4.04.2006    Dzisiaj szóstoklasiści pisali swój pierwszy, bardzo ważny sprawdzian. Sprawdzał on wiedzę, którą uczniowie nabyli ucząc się przez sześć lat w szkole podstawowej. Jak wyglądał? Przekonajcie się sami.

zdjęcia >>

PODZIĘKOWANIA

28.03.2006    W okresie świąt Bożego Narodzenia gromada zuchowa wzięła udział w akcji "Paczka dla Macedonii". Zuchy z wielkim zaangażowaniem zgromadziły upominki, które zostały dostarczone najuboższym i najmniejszym mieszkańcom dzielnicy Topana w Skopje. W podziękowaniu otrzymaliśmy DYPLOM.

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

"Przemoc jest straszna, przemoc to choroba,
okrutne czyny, czasem nawet słowa.
Ogarnia wszystkich winnych i bez winy,
nie szukajmy zemsty , szukajmy przyczyny".

21.03.2006    Tegoroczny "Dzień Wiosny" w Zespole Szkół w Otyniu dla uczniów starszych został zorganizowany pod hasłem: "Szkoła wolna od przemocy".

więcej >>

Klasy nauczania początkowego spędziły ten dzień uczestnicząc w różnego rodzaju konkursach.

więcej >>

Z NAMI BEZPIECZNIE

20.03.2006    Dnia 17 marca 2006 roku grupa dziewcząt klasy 6b reprezentująca Zespół Szkół w Otyniu uczestniczyła w Konkursie Wiedzy o Bezpieczeństwie.

więcej >>

KANGUR MATEMATYCZNY


15.03.2006   
16 marca odbędzie się KANGUR MATEMATYCZNY.
Z naszej szkoły 53 uczniów zmagać się będzie z tym bardzo trudnym międzynarodowym konkursem. Trzymamy kciuki. Na wyniki poczekamy do czerwca.

HARCERSKA AKCJA ZIMOWA ' 2006

1.03.2006    W czasie tegorocznych ferii zimowych zuchy i ich "fani" wzięły udział w wielu atrakcyjnych wycieczkach.

więcej>>    

W FERIE NIKT SIĘ NIE NUDZI

26.01.2006    W Zespole Szkół w Otyniu funkcjonowało zimowisko pod hasłem "My się w ferie nie nudzimy". Codziennie odbywały się zajęcia w grupie sportowej, informatycznej i nauczania zintegrowanego.

więcej>>     zdjęcia>>

PRÓBA SPRAWDZIANU

     11.02.2006    No i po próbie sprawdzianu. Wyglądała ona bardzo poważnie. Wyniki po feriach.

zdjęcia>>

ROCZNICA WYZWOLENIA OTYNIA

9.01.2006    8 lutego odbyła się akademia z okazji sześćdziesiątej pierwszej rocznicy wyzwolenia Otynia. Uczniowie otyńskiej szkoły przedstawili program o tematyce patriotycznej. Po akademii delegacja uczniów udała się pod Pomnik Kombatantów Gminy Otyń.

zdjęcia>>    

WYCIECZKA PIERWSZOKLASISTÓW!!!

8.02.2006    Dzisiaj klasy pierwsze z wychowawczyniami pojechały do Zielonej Góry do sali zabaw. Wszyscy bawili się wesoło i bardzo zgodnie. Po dwóch godzinach harców zmęczeni i zadowoleni wrócili do szkoły.

KARNAWAŁ TRWA !!!

8.02.2006    Dnia 7 lutego w grupie najmłodszej odbył się bal przebierańców. Na parkiecie bawiły sie królewny, piraci, czarodzieje...Zabawa była wspaniała. Wszystkim dopisywał dobry humor.

ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

4.02.2006    Tradycją już się stało, że uczniowie pierwszych klas są uroczyście pasowani na czytelnika.

zdjęcia>>     więcej>>

    

Zastanów się, jakie niebezpieczeństwa mogą na Ciebie czyhać w Sieci oraz jak możesz ich uniknąć.

7 lutego 2006 roku obchodzony będzie w całej Europie jako Dzień Bezpiecznego Internetu . Obchodom Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI) w całej Europie towarzyszyć będą festyny, projekty, dyskusje, wystawy, konkursy. Mają one promować większą odpowiedzialność dorosłych oraz prawo dzieci do bezpiecznego korzystania z Internetu.

    

JASEŁKA W NAUCZANIU ZINTEGROWANYM

22.12.2005    22 grudnia uczniowie klasy 2 a wprowadzili nas w świąteczny nastrój przedstawieniem jasełkowym. Mali aktorzy w pięknej scenografii i strojach zaprezentowali się w inscenizacji " Maleńkie serce".

POEZJA ERNESTA BRYLLA W ŁUGACH

     17.01.2006    Nastrój bożonarodzeniowy trwa. Poezja Ernesta Brylla, kolędy i pastorałki pięknie zabrzmiały we wnętrzu kościoła w Ługach.

więcej>>

PRZEKAŻMY SOBIE ZNAK POKOJU

2.01.2006    W podniosły, świąteczny nastrój bożonarodzeniowy wprowadziło uczniów i zaproszonych gości przedstawienie poetycko-muzyczne, którego prezentacja miała miejsce 22 grudnia 2005 roku w ZS w Otyniu.

zdjęcia>>     więcej>>

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

Wszystkim odwiedzającym tę stronę życzę
magicznych Świąt Bożego Narodzenia.
Magia Świąt to dziecięca wiara w Świętego Mikołaja,
spokojna rozmowa z bliskimi przy choince,
rozleniwiony telefon, zaspany budzik i śnieg,
który nie jest utrapieniem.

6 grudnia - DZIEŃ ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA!

6.12.2005    Dzień świętego Mikołaja jest dniem pełnym radości dla dzieci, poprzedzonym niecierpliwym oczekiwaniem na spełnienie się marzeń.
6 grudzień już za nami i prezenty są rozdane. Jak wyglądało spotkanie maluchów z Mikołajem w naszej szkole?

więcej >>

60 LAT OŚWIATY W OTYNIU

29.11.2005    25 listopada przeżyliśmy niezwykle uroczysty, wyjątkowy dzień - 60 rocznicę powstania szkoły w Otyniu. Były życzenia i naręcza kwiatów. Spotkanie to dało nam niepowtarzalną okazję do odświeżenia wspomnień, a młodym uczestnikom imprezy do zapoznania się z historią i dorobkiem szkoły.

więcej>>     historia szkoły >>

POLSKA DROGA DO WOLNOŚCI


11.11.2005   
87 lat temu 11 listopada 1918 roku Polska po 123 latach niewoli odzyskała niepodległość. Z tej okazji, w naszej szkole odbyła się akademia, na którą przybyli weterani oraz licznie zaproszeni goście.

więcej>>     zdjęcia >>

ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

28.10.2005    W dniu dzisiejszym uczniowie pierwszych klas stali się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły.

zdjęcia>>     więcej>>

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ


14.10.2005   
"Dziś dla Was wdzięczność nasza" - mówili uczniowie na uroczystym apelu z okazji DEN.

więcej>>

SPRZĄTANIE ŚWIATA


7.10.2005   
Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji "Sprzątanie Świata". Tereny wysprzątane. Ale co będzie za miesiąc?....

DZIEŃ JĘZYKÓW EUROPEJSKICH


8.10.2005   
O tym, że każdy powinien znać języki obce nie trzeba nikogo przekonywać. Jak zachęcić dzieci do nauki?

zdjęcia>>    więcej>>

POŻEGNANIE LATA


25.09.2005   
Klasy 1 - 3 uroczyście powitały jesień. Były piosenki, zabawy, kiełbaski.

zdjęcia >>


WITAJ SZKOŁO W NOWYM ROKU SZKOLNYM


1.09.2005   
Witamy w nowym roku szkolnym 2005/2006.
Po dwumiesięcznej przerwie spotkaliśmy sie dzisiaj w wyśmienitym nastroju.
Wszystkim uczniom życzymy samych piątek i szóstek.
Przed Wami wiele pracy.
Ale nie martwcie się, bo do wakacji pozostały już tylko 303 dni.

© Zespół Szkół w Otyniu